Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Citlivá pleť: návod k obsluze

Citlivá pleť: návod k obsluze

Máme pro vás přehledný manuál pro citlivou pleť. Mýty o citlivé pleti hodíme za hlavu a zkusíme společně najít pro majitele citlivky to pravé řešení.

Citlivá pleť je spojená s řadou mýtů, ne vždy ji identifikujeme správně nebo se o ni umíme správně starat. Ano, někdy máme jednoduše reakci na nový kosmetický produkt, ale citlivá pleť je komplexnější než to. Může být lehce podrážděna sluncem, větrem, horkem nebo zimou, stejně tak můžou být potencionální spouštěče citlivosti hormonální nerovnováha, nedostatek spánku, stress nebo znečištěné ovzduší. Kůže se přirozeně s věkem ztenčuje, díky těmto všem faktorům se citlivost může objevit i později během života i přesto, že jste na ni dřív netrpěli.

Nový výzkum také ukazuje, že příčina citlivé pleti leží ve zvýšené propustnosti svrchní vrstvy pokožky, která hlouběji propouští víc dráždivých látek a rychleji se z ní ztrácí voda. Často proto přecitlivělost může být způsobena nepříznivými vnějšími vlivy nebo právě ztrátou hydratace, která je potřebná k udržení rovnováhy.

Mýty stranou

 

#1 citlivá kůže je suchá - tady to trochu zaměňujeme, suchá kůže může být příčinou zvýšené citlivosti, ale i přestože citlivá kůže může být suchá, suchá kůže nemusí být nezbytně nutně citlivá. Na vině ale v tomto případě může být i naše prostředí - pobyt v přehnaně vytopených nebo klimatizovaných místnostech, sprchování se příliš horkou vodou nebo používání agresivních odličovačů. Možná vaše pleť totiž není citlivá, možná ji jen přehnaně namáháte.

 

krémy pro citlivou pleť

 

#2 citlivost je alergická reakce - alergie a citlivá pleť jsou dva různé stavy, způsobené rozdílnými faktory. Citlivost je obvykle soustředěná na obličej popřípadě pokožku hlavy nebo také ruce. Alergie se můžou objevovat kdekoliv na těle. Pokud se potýkáte s náhlou výraznou reakcí na silné kosmetické ingredience, je nejlepší se poradit s dermatologem. Lidé s citlivou pletí by se ale měli úplně vyhýbat ingrediencím jakou jsou barviva, chemická parfemace a běžné konzervanty.

 

 odličovače pro citlivou pleť

#3 přírodní kosmetika je řešení - přírodní kosmetika má pro citlivou pleť jasnou výhodu, neobsahuje dráždivé parabeny, konzervanty, barviva nebo ropné deriváty a to je pro vaši citlivou pleť skvělá zpráva. Rozhodně jí totiž prospěje ubrat nálož toxinů a znečištění, se kterými přijde do styku. Ale to neznamená, že je každá přírodní kosmetika s vaší pletí automaticky kompatibilní a udělá jí dobře. Náš výběr by vám ale měl orientaci usnadnit, zařadili jsme do něj totiž jen takové produkty, které neobsahují časté alergeny, ale naopak obsahují ingredience, které mají schopnost snížit reaktivitu citlivé pleti a posílit její přirozenou ochranou bariéru. Třeba mist s vysokým obsahem hořčíku Novexpert. Důležité pro posílení zdraví citlivé pokožky je taky vysoký obsah omega mastných kyselin, které najdete třeba v Zázračném pleťovém elixíru Cannor, kde spolu s CBD, podporují obnovu poškozených buněčných stěn.

 

 tonery a misty pro citlivou pleť

#4 Moje pleť je normální a nic ji nemůže ohrozit - gratulujeme k bezproblémové pleti, ale slunce, věk a prostředí, ve kterém se nacházíme, naši pleť ovlivňuje a její reaktivita se může v čase měnit. Prevence je proto klíč - kvalitní krém s SPF na tvář po celý rok a pravidelná hydratace s antioxidanty pomůže reaktivitě předcházet.

 séra pro citlivou pleť

 

Výživa zevnitř

Stejně důležité jako pravidelná hydratace je výživa pleti zevnitř. Hormonální rovnováha a přirozená střevní mikroflóra je základem zdraví celkově a je vidět i na pokožce. Jaké vitamíny nebo výživa vaší pleti prospějí?

Hořčík, zinek a vitamín B6 pomáhají bojovat tělu se stresem i udržovat pokožku, nehty a vlasy zdravé. Kolagen s fytoceramidy zlepšuje stav střev, jejichž špatný stav se na pokožce často negativně projevuje. Kolagen ji také pomáhá udržet hydratovanou zevnitř. Stejně tak harmonizující účinek na střeva a trávení má Gut Protect, který navíc dodává tělu potřebné aminokyseliny. Nemusíte doplňky stravy užívat neustále, ale zařazujte je pravidelně jako kůru alespoň 2x ročně po dobu tří měsíců.

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.