Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Clean beauty: co to znamená?

Clean beauty: co to znamená?

Přechod z toxické kosmetiky na zdravou a bezpečnou clean alternativu nebolí. Nevzdáváte se vypečené slaniny, krémových dortů, popových písniček, béčkových hororů, sladké prokrastinace, ani jiných guilty pleasures, bez kterých je život plný šedi. Clean kosmetika už je dnes stejně účinná a designově vychytaná jako ta, na kterou jste zvyklí. Jediný rozdíl je v tom, že je výraběná eticky, bezpečně, bez toxických látek a za kvalitních pracovních podmínek. 

I když neexistuje univerzální definice, definujeme clean beauty díky dvěma základním parametrům: transparentnost a netoxické složení. 
Transparentnost

V klasickém beauty produktu můžou být vágní složky s krycím jménem "tajné" přísady, které často najdete například v parfémech, za které se může schovat skoro cokoliv. 

Během výroby clean produktů se neděje nic, co by očernilo něčí svědomí. Clean produkty jsou planet-friendly, vyráběné eticky a bezpečně, s respektem k zaměstnaneckým pracovním podmínkám. Transparentní chování značek je tedy o tom, že se netají složením, ani informacemi, jak jsou produkty vyráběny či distribuovány. 

Netoxické ingredience

Evropská unie reguluje 1 641 zdraví škodlivých ingrediencí, které se v kosmetických produktech nesmí objevit. Existuje ale spousta dalších látek, které jsou součástí běžné kosmetiky, přestože jsou karcinogenní nebo narušují fungování hormonálního systému. V clean kosmetice takové ingredience nenajdete. Hnutí clean kultury se snaží se pomáhat lidem při zdravějším a bezpečnějším rozhodování při nakupování kosmetiky. V dokonalém světě by bylo nezákonné používat jakékoliv toxické přísady, takže každý produkt by byl standardně považován za netoxický. Jelikož to stále ještě není naše realita, je na každém z nás, abychom rozlišili toxické od netoxických. A to se nám v NAQED nelíbilo, proto pro vás přísně vybíráme jen takové produkty, které jsou dvakrát ověřené týmem farmaceutů, aby byly 100% clean! 

#CLEANculture: Jak ji žít? 

Žít clean znamená vědomě vnímat svět okolo nás, a při rozhodování se o nákupu a spotřebě zohledňovat potřeby planety a zdraví těla i mysli. Proto věříme, že se počítá každý malý krok. Na začátku vaší clean cesty není potřeba vyhodit všechny produkty, kde se na zadní straně obalu objeví slovíčko paraben. Přečtěte si 5 věcí, které vědět, když se s clean beauty rozhodnete začít a jděte na to zlehka. I vaše pleť vám při této změně poděkuje. Je zvyklá na svou dávku chemie, a proto by se mohlo stát, že při rychlém přechodu začne reagovat podrážděním nebo přecitlivělostí. A dokonce i alergií na určité přírodní látky. 

Aby váš nový rok 2021 mohl být HAPPY & CLEAN, připravujeme pro vás podrobný návod, jak zvolna přejít z toxic na clean, bez stresu, a bez extrémních výdajů. Jak finančních, tak energie. Vyházet všechno, co doma máte, totiž není součástí clean přesvědčení. #THINKCLEAN!

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.