Nyní k nákupu produktů Novexpert získáte cestovní balení Séra kyseliny hyaluronové ZDARMA! Nabídka platí do 31.1.2022 nebo do vydání dárků!!
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Clean beauty trendy, které znát v roce 2020

Clean beauty trendy, které znát v roce 2020

Trh s netoxickou kosmetikou se stále rozrůstá a srší novými a novými trendy, o kterých byste rozhodně měli vědět. Jak se v nich snadno zorientovat? Seznamte se s těmi nejdůležitějšími tohoto roku.

1/ FRESH-BATCH BEAUTY

Snad všichni bychom chtěli mít na talíři to nejčerstvější ovoce a zeleninu. Protože co je čerstvé, má nejvíce živin. Jogurt po záruce se v lednici také moc dlouho neohřeje. A podobně přemýšlí o svých produktech i beauty značky nové generace následující tzv. fresh-batch koncept. Jejich hlavním cílem je, aby byly co nejvíc fresh kvůli maximální efektivitě jejich ingrediencí. A navíc drží datum minimální trvanlivosti od 90 dnů.

Jedním z průkopníků je i Jasmin Bonnen a její dánská značka NUORI. Pilířem jejich filozofie jsou malé série čerstvě míchané v malých dávkách každých 10 až 12 týdnů. Poté na každém produktu najdete razítko s datem zahájení používání a datem expirace. Účinnost produktů je chráněná speciálním balením, které minimalizuje vystavení vzduchu, světlu i bakteriím, a to před i během použití. Doplňujícím řešením je postup blend-it-yourself, díky kterému si namícháte tu nejčerstvější podobu své ranní beauty rutiny podobně, jako byste si připravovali smoothie!

2/ 10-FREE

Až narazíte na označení „10-free“, s největší pravděpodobností si právě vybíráte nějaký krásný odstín laku na své nehty. Právě jste vyhráli jackpot. Laky s tímto označením jsou totiž bezpečnější alternativa k běžným produktům, protože neobsahují hned deset známých zdraví škodlivých ingrediencí. Jaké přesně?  #10FREE znamená, že ve složení laku nenajdete dibutylftalát, TPHP, toluen, xylen, ethyltosylamid, kafr, formaldehyd, formaldehydovou pryskyřici, parabeny nebo terc-butylhydroperoxid.

Copak vy byste si namočili ruku jen tak do formaldehydu? A do toluenu? My víme, že ne. Jenže pokud se tyto přísady nacházejí ve vašem laku, pak je nejenom dáváte na své nehty, ale také vdechujete toxické výpary pokaždé, když otevřete lahvičku. Sáhněte po lacích Sundays a chybu neuděláte. Inspiraci, jak s nimi kouzlit, hledejte v sekci LOOK.

3/ BLUE BEAUTY

Ať jste jakkoli „green“, je nejvyšší čas „to go blue“. Nejnovější celosvětové hnutí o používání přísad bezpečných pro útesy, proti nadměrnému používání plastů a nesprávnému zacházení s odpadem se týká i světa kosmetiky. V moři končí tisíce tun ročně a to, že žijeme ve vnitrozemí bohužel nezaručuje, že náš odpad nepostihuje stejný osud.

Existuje řada způsobů, jak se značka může dopracovat k modřejší budoucnosti. Od rostlinných přísad k mořským surovinám, až po zákaz používání škodlivých chemikálií ve výrobcích, jako jsou např. micro-beads a chemikálie pro bělení korálů. Hlavní postup, kterým ale následují všechny Blue Beauty značky, je redukce plastu. V praxi to může znamenat náhradu jinými, snadno recyklovatelnými materiály, které najdete třeba u československé značky SMYSSLY, nebo znovu plnitelné obaly od Alimy Pure.

4/ WATERLESS SKINCARE

Waterless péče o pleť je relativně nový koncept, který rychle nabírá na obrátkách. Spotřeba vody je totiž zásadní součástí diskuze o udržitelnosti, a svět krásy není v tomto ohledu výjimkou, právě naopak. Voda, která se stává stále důležitější komoditou, je nejčastěji používanou přísadou kosmetických produktů a příroda za to vybírá velkou daň.

Odpovědí je trend přicházející z Asie, který vyzývá ke svědomitému užívání vody nejenom v domácnosti, ale i ve své beauty rutině. Waterless produkty k hydrataci pokožky místo vody používají botanické přísady. Účinné produkty bez vody dnes proto mohou mít mnoho forem – například jako čisticí balzámy, hydratující oleje, tělová másla, lisovaná séra, suché masky a podobně. Nejdůležitější krok, jak začít s rozvážnou spotřebou vody? Celkové zjednodušení našich postupů a používání obecně méně (ale zato hodně účinných) produktů: pokud jde o vodu a krásu, méně je opravdu více.

Zajímá vás víc? Další pojmy ze světa clean beauty najdete v našem CLEAN SLOVNÍČKU.

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.
0