Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Co s prázdnými kosmetickými obaly?

Co s prázdnými kosmetickými obaly?

Třídění odpadů není věda, ale občas to tak trochu může působit. Některé značky to řeší elegantně za nás. Například značka Smyssly používá na obaly svých výrobků převážně přírodní materiály, jako rychle rostoucí bambusové dřevo, sklo, zbytkové dřevo, kůži, papír a látku a jejich obaly jsou navíc ideálními kandidáty na upcycling, tedy jejich další využití, do dřevěných krabiček si můžete uložit třeba šperky. U jiných značek je to trochu komplikovanější – ostatně mrkněte na všechny varianty třídících symbolů a začne vám připadat, že se snažíte vyřešit šifru mistra Leonarda. Od toho jsme tu ale my.

Pokusíme se vám to tedy trochu ulehčit a dát vám rychlý & easy přehled, jak ohleduplně naložit s obaly naší kosmetiky až ji spotřebujete.

 

Plastic people

O plastu opravdu platí, že méně je více. Rozhodně ho nenajdete ve složení naší kosmetiky. Bye, mikroplasty! Plastové obaly ale pořád můžou mít smysluplné využití.

Třídí se do žlutých kontejnerů a můžete do nich házet víčka a ideálně vypláchnuté plastové nádoby, zbavené mastnoty. Nepatří ale do nich pumpičky z lahviček – ty vyhoďte zvlášť a do koše, tedy směsného obalu. Do plastu patří všechny lahvičky a nádoby s výše uvedenými symboly.

 

Vzácné kovy

Kov je důležitá surovina a recyklovaný je navíc od nového k nepoznání. Můžete tak na něj narazit prakticky kdekoliv.

Patří do stříbrných kontejnerů, které jsou v posledních letech v obcích stále více k dispozici. Druhý život tak může dostat třeba obal od cool arménské značky 22|11.

 

Paper covers rock

Recyklovaný papír je důležitou složkou při výrobě nového. Používá se ho až 50% takže jeho tříděním šetříme lesy, hurá! Navíc i takový recyklovaný papír může vypadat dost sexy, třeba když vám v něm dorazí produkty NUXE Bio.

S lehkou hlavou můžete do modrého kontejneru hodit taky naše NAQED balíčky nebo krabičky od produktů. Do modrého kontejneru ale nepatří mastný nebo jinak znečištěný papír, třeba krabice od pizzy.

 

Crystal clear

Nejvděčnější na třídění je sklo – pozná ho každý, lehce se zpracovává, dá se recyklovat donekonečna a má i další způsoby využití.

Dobré je ale vědět, že skleněné obaly, které jsou mastné, třeba jako ten co vám zbyde po našem INIKA Organic Phytofuse Renew Maca Root Day Cream, je třeba před vyhozením vypláchnout mýdlovou vodou. U laků na nehty se ale modrým kontejnerům vyhněte, jejich obsah jde vypláchnout jen stěží.

 

Poslední tip,

pokud chcete opravdu ulehčit přírodě, sledujte také na obalech jakou má kosmetika trvanlivost po otevření a spotřebujte ji – až do dna!

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.