Nyní k nákupu produktů Novexpert získáte cestovní balení Séra kyseliny hyaluronové ZDARMA! Nabídka platí do 31.1.2022 nebo do vydání dárků!!
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
JAK VYHRÁT BOJ SE ZOUBKY

JAK VYHRÁT BOJ SE ZOUBKY

Teprve nedávno začali jíst a už vás čeká další velká rodičovská výzva. Jak vyčistit zuby batoleti. Děti v tomhle věku nejsou zrovna logická stvoření a vysvětlit jim, že by se jim mohli kazit zuby, nebude nejúčinnější strategie.  Jak jim tedy vyčistit zuby bez toho, aby jste spolu každý den bojovali? Tady je pár našich tipů, jak si to celé zjednodušit a možná z čištění zubů udělat dokonce zábavu. 

1/ Udělejte z čistění součást rutiny

Pomůže, když někde vystavíte vizuálně, jak jdou různé úkoly po sobě. Batolata milují pravidelnost a zároveň mají zvláštní respekt pro autoritu zvenčí, a toho můžete využít pro váš prospěch. Vystavte si na viditelném místě zalaminované obrázky s činnostmi, které jsou součástí večerního rituálu a jak jdou po sobě. Například – koupel, čistění zubů, nová plenka, pyžamo, pohádky a spánek. Pak se k pořadí a obrázkům podle potřeby vracejte: “Obrázek říká, že si jdeme čistit zuby.”

2/ Hoďte se do klidu a netlačte na pilu

Batolata mají radar na vaše nervy a rozhodně budou odporovat víc, když vy budete vnitřně bojovat také. Zavřete se spolu v koupelně aby vám dítě neodbíhalo a udělejte si čas na jen na zoubky. Pomalu čistěte a povídejte si s dítětem o tom, co se chystáte dělat a kde se chystáte s kartáčkem čistit: “Teď budu čistit vpravo nahoře.” Čistíte pomalu? Nevadí!

3/ Nechte ho vybrat

Vyberte mu pastu podle jeho oblíbeného ovoce od AZETABIO nebo jich kupte několik a nechte baby, ať si zvolí na jakou příchuť má zrovna náladu. Nemusí vás děsit, že vaše dítě pastu jí, pasty AZETABIO pro děti neobsahují fluor, jsou bio certifikované a naprosto bezpečné na spolknutí. Můžete spolu vybírat i kartáček a třeba střídat jejich barvy podle nálady dítěte. Batolata chtějí vědět, že o sobě můžou dělat rozhodnutí. Využijte proto každou příležitost jim dát na výběr.

4/ Udělejte si to hezké

Možná vaše dítě rádo přelívá vodu z nádobky do nádobky. Tak proč ho nenechat u umyvadla přelívat, zatímco vy čistíte. Nechte ho čistit vaše zuby nebo si pusťte oblíbenou písničku. Můžete mu taky třeba vymyslet čistící říkanku. 

5/ Hlavně nebojujte

Rituály by měly být příjemné. Pokud se s dítětem budete u čištění trápit a budete ho nutit, budujete jeho nechuť k čištění, která pro vás bude do budoucna problém. Některé dny prostě nejsou nejlehčí. Možná takový má zrovna vaše dítě, možná ho máte vy, potom klidně čištění radši přeskočte, než se společně trápit.

 

Pasty pro děti 0-3

Pasty pro děti 3+

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.
0