NAQED ADVENT je tady! Otevřete naše virtuální adventní okénko a zjistěte jaký dárek na vás čeká na NAQED dnes, více naleznete zde.
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Podzimní rituály pro tělo i duši

Podzimní rituály pro tělo i duši

Po hektickém létě, kdy jsme se snažili stihnout všechno pod sluncem a život žili na 220% v nejistém očekávání co přinese doba covidová, přichází čas opět trochu zpomalit. Na podzim si proto chceme hlavně uklidit v hlavě, vyhnout se podzimním depresím, pečovat extra o svoje tělo a podpořit imunitu. Tohle jsou naše tři oblíbené rituály, které nám zaručeně zpříjemní studené podzimní dny.

Urovnat si to doma, i v hlavě

Čím více času trávíme doma, tím ho potřebujeme mít útulnější. Lokální vlněné deky, nebo kvalitní přírodní svíčky vždycky potěší naši duši. Více času doma ale znamená také více času pro sebe, a tak je podzim ideální čas pro dva vědecky ověřené zlepšováky nálady. 

Psaní deníku a cvičení vděčnosti. Nemusíte zrovna psát romány, stačí si před spaním zapsat v bodech zajímavé události nebo myšlenky, které pro vás ten den byly důležité nebo si je chcete lépe zapamatovat. Můžete také psát o pocitech a lépe si tak utřídit v hlavě myšlenky.

Pokud je vaše mysl spíš přirozeně negativní, můžete ji dotlačit do pozitivního myšlení cvičením vděčnosti. Zapište si každý den na papír, do telefonu nebo do deníku něco za co jste byli vděční. Je jedno jestli se vám ten den událo něco opravdu významného. Maličkosti se počítají a právě ty nám ukazují, že žádná pozitivní událost není v našem životě příliš malá. Jak funguje princip procvičování si vděčnosti se můžete dozvědět například  v tomto videu.

Trochu se zapotit

Sauna je skvělý způsob jak připravit tělo i mysl na zimu. Saunování zlepšuje imunitu, posiluje kardiovaskulární systém a také je velmi přínosné pro vaši pokožku, která je po sauně prokrvená, zbavená toxinů a připravená přijmout pořádnou porci výživy a antioxidantů.

Před vstupem do sauny můžete na pokožku celého těla nanést skin sérem Malinna, v sauně totiž lépe pokožka vstřebává všechny jeho prospěšné látky a zároveň napomáhá procesu detoxikace těla. Jeho zemitá vůně esenciálního oleje z růžového dřeva vám navíc umocní zážitek ze sauny. Po sauně je ideální pokožku těla dostatečně vyživit. Pečující tělové oleje jsou proto naše jasná volba. Povzbudivou vůni esenciálních olejů z citronu, levandule a máty získáte díky produktu Noelle Regenerate Body Oil. Naše novinka bio Dry Oil Nuxe Neroli má zase jemnou mýdlovou vůni jako když vyjdete právě ze sprchy a lehce se nanáší díky praktickému rozprašovači.

Pokud jste z Prahy vaši saunovou duši rozhodně potěší Sauna Národní, v Brně nás baví Wellness Orion, jedinečný zážitek vás čeká taky v Sauně v Kontejneru v Jihlavě, zamilovali jsme si i Saunii v Ostravě nebo luxusní Olomoucké Scene Wellness.

 

Vyzbrojit se

Imunita dostává s rychlou změnou počasí zabrat, a tak se rozhodně vyplatí ji posílit. Naše oblíbené kurkumové latte se opět vrací na podzim na scénu. Stejně tak šípkový čaj plný vitamínu C nebo heřmánek, který posiluje imunitu a bojuje proti chřipce a nachlazení. Zároveň zařazujeme na podzim kvalitní vysoce vstřebatelný zinek, extra dávku antioxidantů nebo kapky na podporu Imunity Ecce Vita.

Podzim podle Elišky H.
 • TRIEDENIE ŠATNÍKU
  So septembrom prichádza jeseň - svetre, kabáty, trenchoaty. Každý rok začínam veľkým upratovaním a zazimovaním letných vecí a naopak. Milujem ten pocit, keď môžem vytiahnuť všetky svetre a kabáty, ktoré na mňa celý rok čakajú v skrini a konečne začať vrstviť! Zároveň je triedenie šatníku, skrine a vecí, ktoré nepoužívam dlhšiu dobu pre mňa veľkým relaxom. Toto obdobie využívam ako začiatok novej sezóny, ktorá mi vytvára priestor pre novú energiu, nápady a perspektívy, ktoré na mňa čakajú.
 • OFFLINE NA VÍKEND
   Každoročná tradícia s rodinou na samote v horách, na chate s krbom, v obklopení prírodou a bez mobilnej siete, je tzv. sociálny detox, ktorý je už niekoľko rokov mojím jesenným rituálom.
 • PUMPKIN SPICE LATTE!
  Denná dávka pumpkin spice latte je moje guilty kalorická pleasure po celú jeseň.
 • INDOOR INSPO
  Návšteva výstav , vernisáží a DESIGNBLOGU! Každoročná jesenenná tradícia spojená s objavovaním nových talentov.
 • HYDRATACE
  S príchodom jesene trpím na veľmi suchú a precitlivenú pokožku, preto každý rok začínam jesenné rituály práve správnou hydratáciou pokožky a to napríklad s použitím produktov NUORI a SMYSSLY. Konkrétne s Nuori Vital Body Balm na telo a Protect Facial Cream na pleť spolu se Smyssly Intense Hyaluronic Acid Serum 4%. Veľkú pozornosť venujem aj starostlivosti o vlasy, odporúčam Revive Amino Acids Repair Treatment Mask, ktoré dodá vlasom proteíny a hydratáciu.

 

Foto credit curcuma latte: Louise Skadhauge, Foto kredit deka: Moonia.cz

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.