Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Jak si dát nedělní slow flow kterýkoli den v týdnu

Jak si dát nedělní slow flow kterýkoli den v týdnu

Letos se toho spousta zpomaluje a hodně věcí se mění. Kromě jediné – akčnosti jogínky Kláry Pokorné. Ta je v pohybu pořád. I ona ale ví, že zdravému tělu a pleti občas neudělá nic líp, než zasloužená pauza a chvilka jen pro sebe. Jak odpočívá někdo, kdo jinak jede na 230%?

Místo surfu na Bali jsem letos část podzimu strávila ve vlnách v Portugalsku, na cestách v autě i v letadle jsem pořád jako doma, pokud nestojím na surfu, tak sedím v sedle koně, a stále si přeji, aby den neměl jenom těch 24 hodin, co prostě nestačí. Zatímco svět zpomaluje, u mě to tak zcela neplatí. Jsem nejradši v pohybu!

Jestli mě ale letošní rok něčemu učí, tak tomu že si člověk musí umět soustředit na danou chvíli a umět si jí náležitě vážit. Nikdy nevíte, co se změní a jak. A právě proto je důležité si tu chvilku na sebe i umět udělat. A užít! Ať jste kde jste a mění se kolem vás cokoli.

 

4 KROKY, JAK SI DÁT & UŽÍT
ZASLOUŽENOU PAUZU
1/ Dopřát si pořádné home spa

K vodě mě to táhne i doma. Když potřebuji vypnout, první co udělá je, že si napustím vanu dám do ní epsomskou sůl a poslechnu si svůj oblíbený podcast Simple Ways To Live A Happier Life. Většinou si také udělám peeling celého těla. Nedám dopustit na kávové mýdlo s drobnými zrníčky od Smyssly, které dokonale prokrví celé tělo.

Druhá část mého home spa je maska na obličej. Vždy mám zásobu sheet masks, které hydratují. Ty od Magicstripes mi nechybí ani v koupelně, ani na palubě letadla, stejně jako čaj ze zázvoru, máty, skořice a citrónu, který si k beauty rituálu vždy dělám.

2/ Vědět kam na dobrou masáž (anebo si ji umět dopřát doma)

Pokud si chci dopřát hodinku (dvě, tři, šest…) opravdu jen pro sebe a své tělo a naprosto vypnout mozek, jdu na masáž. Dříve jsem milovala klasickou thajskou a sportovní, teď mě nejvíce baví olejové spojené i s masáží hlavy a obličeje. Ve světě mě hledejte buď v portugalském You and the Sea hotelu na Muscle pain relief massage s olejem ze zázvoru a santalu, anebo na Bali. Tam najdete masáže úplně všude a stojí za to vyzkoušet celý tradiční rituál, zakončený koupelí i s květinami. To je zážitek. Můj secret tip na tradiční masáž těla spojenou i s facial masáží Totok Wajah je mé oblíbené health & holistic centrum Istana na Uluwatu. Tam běžte na celé odpoledne, a po masážích běžte do páry nebo do infrasauny. Pak si tam počkejte na západ slunce, protože ten je tam naprosto dokonalý.

Jakmile jsem doma, provádím obličejovou masáž sama pomocí Gua-sha kamene. To je můj rituál 2x denně, na který nedám dopustit, ať se děje co se děje. Kromě obličeje si člověk může dopřát nezapomenutelný relax a masáž hlavy i doma ve sprše pomocí vychytávky od UKA: masážního Kenzan brushe. Na promasírování a zklidnění svalů po cvičení vyzkoušejte Muscle & Joint sprej od Puressentielu.

3/ Umět cestovat i pomocí vůní a zvuků

Můj největší odpočinek je pohled na oceán a skvěle je mi tam, kde se můžu koukat na západ slunce. Zkombinujte sunset s pohledem na oceán, a máte to nejkrásnější a zároveň nejvíc uklidňující, co existuje.

Když zrovna nejde být na Bali, je pro mě důležité umět si navodit atmosféru i doma. Na to mám dva triky. Vůně a hudbu.

Svůj sweet escape si užívám pomocí vůní, které mě umí na chvíli přenést kamkoli, i když se zrovna nedá cestovat. Třeba masážní olej Soothe od Panpuri. Výtažky z ylang-ylang a santalového dřeva voní úplně jako spa a pláže v Asii, a díky uklidňujícímu složení je perfektní k oddychu a zklidnění těla i mysli. K odreagování si často pouštím i svůj oblíbený Surfing playlist na Spotify.

4/ Nedělní slow flow, kdykoli!

Dalším pravidlem balancu rychlého života je umět si udělat správnou – pomalou – neděli. A je úplně jedno, kdy. Neděle je pro mě jakýkoli den volna, kdy si nedám budík, jdu s kamarády a přítelem na brunch, kde strávíme minimálně dvě hodiny (obecně miluju brunch a mohla bych vlastně jíst jenom snídani) a potom se jedu podívat na koně. Buď jdu jezdit anebo jim jen dát mrkev a pohladit je. Odpoledne nebo večer většinou chodíme do kina, nebo si pouštíme film a na závěr dne přichází cvičení. Mimochodem, jak probíhá moje slow flow večerní jóga můžete zjistit tuto neděli se mnou. V 19h se potkáme na mém Instagramu @klara_yoga, kde bude probíhat má livestream lekce pro NAQED.

Go with the (Sunday) flow, a buďte tam!

 

 

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.