Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Superstar aktivní ingredience: Kyselina Hyaluronová, hydratační hrdina!

Superstar aktivní ingredience: Kyselina Hyaluronová, hydratační hrdina!

V naší blogové sérii o beauty aktivních ingrediencích, které stojí za pozornost, jsme se zaměřily na kyselinu hyaluronovou a její schopnost dodat pleti ztracený objem i na to proč má tak skvělé hydratační účinky.

Kyselina hyaluronová na pleť je stejně populární v injekcích jako v pleťových sérech a často jí najdete také v krémech i make-upu a dokonce také v péči o vlasy, skvěle totiž hydratuje vlasovou pokožku. Má ale kyselina hyaluronová nějaké vedlejší účinky? Je vhodná pro všechny? A proč se stále častěji bavíme o její molekulární hmotnosti? To vše najdete v tomhle rychlém přehledu.

 

Hydratační hrdina

Kyselina hyaluronová se v těle vyskytuje přirozeně a její množství s věkem ubývá. Což je jeden z důvodů, proč naše pleť s postupujícím věkem ztrácí pevnost i objem. Kyselina hyaluronová má pro pleť opravdu jedinečné hydratační účinky, její molekuly mají schopnost na sebe navázat opravdu velké množství vody a vážou na sebe dokonce i vodu ze vzduchu. Proto dokáže kyselina hyaluronová dodávat pleti ztracenou vláhu po celý den a také vyplnit ztracený objem. Díky tomu po ní pleť vypadá téměř okamžitě mladistvější. Kyselina hyaluronová také mimo jiné urychluje hojení ran a jizev.

 

séra s kyselinou hyaluronovou

 

Kyselina hyaluronová pro všechny

HLAVNÍ VÝHODY? Kyselina hyaluronová se lehce vstřebává a okamžitě hydratuje a dodává pokožce ztracený objem. Kyselina hyaluronová v injekcích je přirozená pro tělo a po určité době se sama vstřebá, takže je velmi bezpečná.

PRO KOHO JE VHODNÁ? Pro všechny typy pleti včetně té mastné a citlivé, ano i ta potřebuje vláhu, aby se nadbytečně nemastila. Nejvíc ji ocení ti se suchou nebo stárnoucí pokožkou.

PRO KOHO NENÍ VHODNÁ? Pokud máte ekzém nebo jiné zánětlivé poruchy kůže, vyzkoušejte nejdříve kyselinu hyaluronovou na menším skrytém místě.

JAK SE POUŽÍVÁ? Můžete jí používat denně ráno i večer. Můžete ji kombinovat se spoustou různých druhů aktivních látek, obvykle se dobře snáší téměř s jakýmkoliv produktem. Její účinek ale nejvíce podpoří vitamín C nebo vitamíny skupiny B a ideální je ji také kombinovat s pravidelným enzymatickým peelingem, aby lépe pronikala do pokožky.

Kyselinu hyaluronovou také můžete podpořit kolagenem. Nejlépe pak kombinací vnitřního užívání kolagenu společně s aplikací kyseliny hyaluronové na pleť.

 

krémy s kyselinou hyaluronovou

 

Na velikosti záleží

 

V posledních letech se objevují produkty s různě velkými molekulami kyseliny hyaluronové. Obecně platí, že čím menší molekula, tím hlouběji do pokožky je schopná proniknout. Výzkum účinků různě velkých molekul kyseliny hyaluronové je ale zatím pořád na začátku. Rozhodně ale nešlápnete vedle, když si vyberete produkt s různě velkými molekulami kyseliny hyaluronové. Je celkem jedno, zda preferujete krém nebo sérum.

 

masky s kyselinou hyaluronovou

 

Kyselina hyaluronová a jizvy po akné?

 

Kyselina hyaluronová pomáhá s hojením jizev, její účinky na jizvy po akné nejsou zatím moc dobře popsané, ale pravděpodobně není samotná kyselina hyaluronová na jizvy dostatečné účinná, ať už jako výplň nebo její přímá aplikace na pleť. Do jedné studie zařadili sérum kyseliny hyaluronové společně s laserovým ošetřením jizev po akné a skupina, která chodila na laserové ošetření a zároveň používala kyselinu hyaluronovou na pleť, měla viditelně lepší výsledky, než skupina, která podstoupila pouze samotné laserové ošetření. Kyselina hyaluronová tudíž určitě dokáže léčbu jizev po akné podpořit.

 

odličovače s kyselinou hyaluronovou

 

 

 

 

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.