Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Superstar aktivní ingredience: Vitamín C, co dělá pro vaši pleť?

Superstar aktivní ingredience: Vitamín C, co dělá pro vaši pleť?

V naší nové blogové sérii o beauty aktivních ingrediencích, které stojí za pozornost, jsme se zaměřily na našeho oblíbence Vitamín C.

Vitamín C najdete ho ve svém čerstvě vymačkaném pomerančovém džusu, ale taky v paprikách nebo v brokolici. Tělo si ho samo neumí vyrobit a potřebuje ho ke správné funkci imunitního systému, ale také k růstu a opravě tkání v celém těle. Výběr produktů s vitamínem C v kosmetice za poslední dobu v beauty světě rapidně narostl, proč se drží v oblibě a jak přesně vitamín C na pleť působí? Udělali jsme pro vás rychlý přehled, jaké má vitamín C účinky, proč tak skvěle bojuje proti stárnutí a jak vám zaručí jasnější pleť.

Jasná, jasnější

Vitamín C je prokazatelně vyrovnává tón pleti a pleť po něm vypadá jasnější a zářivější. Nejen to! Vitamín C je vysoce antioxidační a aktivně bojuje proti pigmentaci a je proto skvělým způsobem, jak se zbavit jizev po akné. Omezuje totiž nadměrnou produkci melaninu, který způsobuje tmavé fleky po akné nebo způsobené sluncem a při pravidelném používání je postupně zesvětluje. Navíc aktivně brání vzniku nových pigmentových skvrn. Nejen to. Vitamín C působí proti začervenání tím, že omezuje zánětlivé procesy v pokožce. Pleť má tak díky účinkům vitamínu C jednotný tón a je zářivější.

Forever young

Vitamín C působí proti stárnutí dvojím mechanismem. Jako antioxidant chrání kůži před volnými radikály, které s věkem vznikají v buňkách přirozeně, ale i nadměrně, díky UV záření, znečištění a dalším nepříznivým environmentálním vlivům. Volné radikály poškozují buňky a způsobují jejich stárnutí, vznik vrásek, ztrátu pevnosti a mohou způsobovat rakovinu. A proti volným radikálům je vitamín C velmi účinný bojovník!

Vitamín C ale také hraje významnou roli v produkci kolagenu a elastinu, které dělají naši pleť pevnější a napnutější, ale jejich produkce s věkem přirozeně klesá. Vitamín C podporuje tvorbu nových kolagenových a elastinových vláken, proto skvěle působí proti stárnutí.

Protřepat, nemíchat.
  • Vitamín C je obecně vhodný pro všechny typy pleti a obvykle je dobře snášen. Je ale dobré věnovat pozornost jeho správnému používání. Séra s vitamínem C bychom neměli míchat s dalšími příliš kyselými séry, protože by mohlaspolečně pleť podráždit.
  • Vitamín C v jakékoliv formě by se rozhodně neměl míchat s retinolem, který snižuje jeho stabilitu a využitelnost pro pleť. Ideální je proto vitamín C zařadit do péče o pleť ráno a retinol večer.
  • Obecně se sérum s vitamínem C nedoporučuje pro citlivou pleť Novexpert ale přišel s takovou formou vitamínu C, která je vhodná i pro citlivou pleť, i přesto že je sérum velmi koncentrované a může se používat ráno i večer. Přes den nezvyšuje citlivost na UV záření na rozdíl od běžných typů vitamínu C a naopak chrání před poškozením způsobeným sluncem.
  • Obecně se také radí nepoužívat vitamín C na bázi oleje pokud máte mastnou pleť. Skvělou alternativou je proto intenzivní kůra s vitamínem C Nuori Supreme-C Serum Treatment, která je na bázi květové vody z růže a kyseliny hyaluronové. Vitamín C není příliš stabilní a časem ztrácí svojí sílu, proto si vitamínové sérum od Nuori namícháte vždy čerstvé.
  • Přirozeně se vyskytující se vitamín C najdete ale i ve spoustě našich přírodních krémů, které můžete zařadit do své beauty rutiny namísto séra nebo během období , kdy zrovna sérum s vitamínem C nepoužíváte.
  • Vitamín C je také velký pomocník v péči o oční okolí. Pomáhá s kruhy pod očima a působí proti vráskám.

 

 Věříme, že až vitamín C vyzkoušíte, zamilujete si ho napořád.

 

 

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.