Nyní k nákupu produktů Novexpert získáte cestovní balení Séra kyseliny hyaluronové ZDARMA! Nabídka platí do 31.1.2022 nebo do vydání dárků!!
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Naqed zakázané ingredience: Mastek

Naqed zakázané ingredience: Mastek

O našich clean beauty hrdinech se můžete dočíst na blogu pod záložkou superstar aktivní ingredience. Svět (clean) kosmetiky má ale i svoje záporáky, tedy takové ingredience, kterým se je lepší vyhnout.

Naqed jsme vytvořili pro bezstarostné nákupy přírodní kosmetiky, kde nenarazíte na žádné potencionálně škodlivé látky pro vaše tělo. Jednou z těch, kterou v našich produktech nenajdete, je mastek. Na seznamu ingrediencí ho můžete najít pod názvem TALC, TALCUM nebo MAGNESIUM SILICATE. Mastek je opravdu hojně využívaný v kosmetickém průmyslu, ať už v přírodní nebo konvenční kosmetice.

Proč ho u nás nenajdete?

Mastek je přírodní minerál, který lehce absorbuje přebytečnou tekutinu, je zmatňující a má další kosmeticky přínosné vlastnosti. Mastek má složení podobné azbestu a nachází se ve stejných lomech. Kontaminace azbestem byla proto hlavním důvodem k obavám ohledně bezpečnosti mastku. Kosmetický mastek by proto správně neměl obsahovat žádné stopy azbestu. Přesto se objevují kosmetické produkty, které byly azbestem kontaminovány.

O mastku se v posledních letech mluví kvůli obavám, že je karcinogenní, hlavně díky velkému množství žalob proti firmě Johnson&Johnson. U amerického soudu nyní čeká víc jak 1000 žalob kvůli důvodnému podezření, že jejich zásyp na bázi mastku a další produkty, přispívají ke vzniku rakoviny vaječníků, varlat nebo plic.

Zatímco vědecky nemáme potvrzeno, zda mastek opravdu způsobuje rakovinu vaječníků nebo varlat a proč, s jistotou však víme o jeho dalších negativních účincích. Mastek ve formě prášku nebo pudru lze jednoduše vdechnout a dráždí plíce. Jeho časté používání může způsobovat astma, suchý kašel nebo bronchitidu.

Pokud se dostane mastek do otevřené rány nebo ranky, může způsobovat infekci a záněty. Byl popsán i případ, kde aplikováním mastku vznikl typ chronického zánětu kůže (granulom).

Kde se nejvíc používá

Mastek je v kosmetice opravdu oblíbená ingredience. Najdete ho v make-upech, korektorech, tvářenkách, očních stínech, řasenkách, rtěnkách, očních linkách, tužkách na obočí, dětských zásypech, krémech i maskách.

V Naqed jsme ho na základě jeho nejasné bezpečnosti zařadili na náš seznam zakázaných ingrediencí. Místo toho u nás najdete spoustu bezpečných alternativ, díky značkám, které stejně jako my, nechtějí dělat v bezpečnosti svých produktů kompromisy. Třeba dětský zásyp na bázi rýžového škrobu AzetaBio.

ZDROJ: 1 , 2, 3

 

 

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.
0