Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Radikální sebeláska. Milujte víc svoje já, krok za krokem.

Radikální sebeláska. Milujte víc svoje já, krok za krokem.

Venku sice svítí slunce, ale nad námi se přesto nese černý mrak Covidu, ještě tvrdších restrikcí a lásky na dálku. Je těžké v těchto dnech hledat to pozitivní, když je před námi výročí života s pandemií bez jasného konce a trochu se potácíme mezi tím, jestli o Covidu mluvit a negativní informace sdílet a ventilovat nebo se naopak pokoušet na Covid nemyslet a snažit se vidět to dobré v maličkostech. Pořád se ale vracíme k hledání toho dobrého v našem nitru a největší inspiraci nacházíme u žen, které se umí milovat nezávisle na konfekční velikosti nebo počtu vrásek na čele. Život je totiž příliš krátký, abychom ho prožili v nenávisti k tělu, které je tak zázračné. Pojďme spolu proto zkusit pár tipů, jak na sebelásce pracovat každý den.

Seznamte se

Je lehké se začít ztrácet ve vlastních rolích, zvlášť když patříte k těm, co chtějí, aby se lidem kolem nich měli dobře a kladete na sebe vysoké nároky. 

Ztrácíme se taky, když se všechny svoje emoce snažíme pohřbít rychlými způsoby jak se cítit dobře, zabavit se sociálními médii, dát si skleničku vína. Malé věci, které nám brání v tom být zvídaví a přemýšlet, odkud naše negativní pocity přicházejí. 

Jindy cítíme stud nebo se snažíme pohřbít ty části nás samotných, kvůli kterým nás v minulosti druzí kritizovali nebo byly terčem posměchu. Sami se pak snažíme nacpat do škatulek, které nám nikdy neseděly.

K lepšímu poznání sebe sama si zkuste odpovědět na tyhle otázky:

 1. Jaké jsou moje silné stránky?
 2. Za co se stydím?
 3. Co mě trápí?
 4. Kdo jsou lidé, kteří mě podporují a cítím se s nimi dobře?
 5. Co je můj největší úspěch?
 6. Co je moje největší prohra?
 7. Kdybych se nebála, udělala bych ___________ .
 8. Kdy se cítím nejšťastnější?
 9. Vím, že se cítím ve stresu, když ___________ .
 10. Co mi říká můj vnitřní kritik?

Nemusíte odpovědět na všechny otázky najednou, dopřejte si čas, přemýšlet o tom, jak se cítíte a zapisujte si odpovědi kdykoliv na to máte chuť.

Radikálně IN LOVE

Když se lépe poznáte, zkuste praktikovat další věci, které vám usnadní se víc milovat, každý den.

 • Nesrovnávejte se. Ostatní nejsou lepší nebo horší, než jste vy, jsou prostě jiní v různých věcech. Přesto je ale těžké tomu uvěřit, když se nás svět sociálních medií denně snaží utvrdit o opaku. Zkuste si proto dát na chvíli digitální detox, nebo přestaňte sledovat profily lidí, které vám přinášejí víc srovnávání a pocitů nedostatečnosti a nahraďte je takovými, které vás naopak inspirují. Pozitivní inspiraci hledáme u Rianne MeijerJameela Jamil, Ashley Graham, Vivian Hoorn nebo Iskry.
 • Vnímejte svoje silné stránky a ceňte si jich. Každý nějaké máme, připomínejte si je proto každý den a mluvte k sobě s láskou a respektem. Chvalte se. Zkuste si třeba říct nahlas do zrcadla “Dnes jsem měla těžký den, ale zvládla jsem ho skvěle, jsem trpělivá a to si na sobě cením.”  Stejně zamilovaně mluvte o svém těle a říkejte si nahlas, které jeho části milujete. Začněte svými oblíbenými částmi těla a pomalu se dostávejte k těm, které vnímáte jako nedokonalé a zkuste je oceňovat úplně stejně.
 • Buďte k sobě upřímní a odpouštějte si. Být k sobě upřímný je těžší než se může zdát, ale nemůžete milovat svoje rozlítané nedokonalé já pokud ho nepřijmete celé a s ním i zodpovědnost za svoje činy a chyby. To ale neznamená si za ně neumět odpustit. Chyby dělá každý a nedokonalosti jsou tím, co nás dělá jedinečnými. Opakujte si mantru “Dělám věci lépe, když vím, jak na to,” která vám pomůže svoje chyby přijímat a učit se z nich.
 • Uvědomte si, že není možné, aby vás všichni milovali. Nemusíte se všem zavděčit a už vůbec nepotřebujete přízeň všech. Obklopujte se lidmi, kterým na vás záleží a se kterými se cítíte dobře.

 

Zamilujte se! Láska na celý život zaručena.

 

Zdroj: https://psychcentral.com

Fotky: Rianne Meijer, Ashley Graham, Vivian Hoorn 

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.