Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
5 věcí, které vědět, než začnete s clean beauty

5 věcí, které vědět, než začnete s clean beauty

Trpělivost přináší ovoce a healthy glow.

Znáte rčení „Good things take time“? Při přechodu na clean beauty rutinu si ho zopakujte hned několikrát. Vaše pleť i tělo se musí nejprve očistit, a to s sebou může přinést pupínky, mastnotu nebo nějaký další pleťový neduh. Buďte v klidu, probíhá detox. Hlavní je to nevzdát a znovu si dát seznamovací kolečko se svou pletí.

Minimální doba, kterou byste měli u produktů vydržet, abyste opravdu otestovali jejich účinek na vaši pleť, jsou tři až čtyři týdny. Pokud tedy nemáte nějakou vyloženě silnou reakci hned po prvním použití nových produktů, vydržte. Good things take time a na konci budete vy a váš healthy glow.

 

Základní znalost ingrediencí je nutná,

ale bát se jí vůbec nemusíte. A little research never killed nobody, obzvláště v dnešní době, kdy je všechno na dosah ruky. Víme, že porozumět kompletnímu seznamu ingrediencí ve vašem čistícím gelu jde bez odborného studia jen těžko. I zdánlivě jednoduchá buzzwords jako je natural, green, organic, cruelty-free a zejména rozdíly mezi nimi může být složité sledovat – zejména protože dosud nemají jasně stanovené normy. Od toho jsme tu my a náš slovníček.

Dát si domácí úkol a zorientovat se alespoň v hlavních skupinách látek, od kterých se držet dál, je potřeba. Malé „taháky“ do kabelky už v dnešní době máme naštěstí i přímo v mobilu. Pro rychlou kontrolu vašich produktů poslouží třeba aplikace Skin DeepSkin Ninja nebo Think Dirty.

Důležité je zjistit i proč se daným látkám spíše vyhýbat. Co je spojeno se zdravotními riziky, jako je rakovina, imunotoxicita, narušení hormonů a podobně, a jak tyto složky identifikovat na etiketách. Pokud se s námi chcete ponořit hlouběji, přečtěte si naše nabušené PDF shromažďující všechny ingredience, které se hodí mít v merku.

 

Chemie nerovná se zlo,

a technologie není nepřítel, kterému se u clean beauty produktů vyhýbat. Právě naopak. Trh i průmysl čistější krásy neustále roste a vyvíjí se. Každý rok se rodí nové značky a produkty pro přírodní krásu.

Slovo technologie nebo laboratoř a nálepka označující výzkum používaný k vývoji vysoce výkonných netoxických produktů není důvodem k zamyšlení, ale k oslavě. Hlavní je to, abyste své pokožce dodali ty nejlepší živiny bez toxinů.

Nemusíte začít ze dne na den,

protože to ani nejde. Clean beauty je i o přístupu. Pokud tedy máte plnou kosmetickou taštičku produktů, které sice nespadají do kodexu čisté krásy, vypotřebujte je a nevyhazujte je poloplné a bez rozmyslu. K nové rutině je důležité přijít postupně a hlavně s rozvahou.

Jak na proměnu svého beauty shelfu ve zdravější a krásnější? Začněte ideálně s těmi nejčastěji používanými skincare produkty a s těmi, co používáte na celé tělo nebo s vámi zůstávají po celý den. Cleanser, hydratační krém, tělové mléko, opalovací krém nebo deodorant by měly být tím prvním, co ve vaší koupelně vyměníte za clean variantu.

 

Každý po svém, step by step.

Každý vidí clean kulturu jinak a v tom je krása.

Určitě se všichni shodneme, že to nejdůležitější, je naše zdraví. Každý pak ale má volbu. Zatímco pro někoho je mnohem více clean mít produkty v dekompostovatelném obalu, pro někoho dalšího to může být fakt, že za ním necestoval letadlem ani lodí.

Nejde o to mít vše, ale hlavně se cítit dobře. Jak my rádi říkáme – každý krok se počítá!

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.