NAQED ADVENT je tady! Otevřete naše virtuální adventní okénko a zjistěte jaký dárek na vás čeká na NAQED dnes, více naleznete zde.
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
5 základních věcí v boji proti stárnutí pleti

5 základních věcí v boji proti stárnutí pleti

Umět stárnout s grácií, to chceme všichni! Ale vypadat lépe, než na svůj věk, také není vůbec k zahození. Naštěstí známe 5 nejlepších vědecky ověřených způsobů jak zpomalit stárnutí a udělat pro naši pokožku to nejlepší.

Trocha teorie

 

Abychom porozuměli, jak efektivně pomocí přírodní kosmetiky zpomalit stárnutí, není na škodu znát trochu teorie o tom, proč naše pokožka stárne. Dermis (neboli česky škára) je nejhrubší část kůže tvořená primárně elastinem a kolagenem. Což je vrstva, která se díky věkem snižující se produkci kolagenu a elastinu stává tenčí a tenčí, a pokožka tak ztrácí svou pružnost. S věkem také ubývá buněk obsahujících pigment, kůži ubývá jas, stává se průsvitnější a je více citlivá na poškození způsobené sluncem a tím se celý proces stárnutí urychluje. Slunce je proto jeden z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících proces stárnutí kůže. Zrychluje ho ale i několik dalších faktorů:

 

  • kouření a alkohol
  • nedostatek pohybu
  • nedostatek hydratace

Jak ale proces stárnutí ovlivňuje kosmetika? Ta nejlepší kosmetika proti stárnutí musí efektivně podporovat stimulaci a obnovu kolagenových a elastinových vláken, působit antioxidačně a chránit tak kůži před poškozením způsobeným sluncem a před nežádoucí ztrátou pigmentu.

 

Help!

 

Existuje celá řada vědecky ověřených kosmetických ingrediencí, které proti těmto procesům způsobujícím stárnutí bojují a posilují škáru, aby se neztenčovala a neztrácela svoji pružnost. Které jsou tedy ty nejlepší přírodní kosmetické ingredience proti stárnutí?

 

  • Retinol

Retinol má v boji proti stárnutí pro pokožku jasnou výhodu. Konzistentní dlouhodobé používání retinolu posiluje škáru (dermis), viditelně zpomaluje stárnutí a jeho příznivé účinky jsou za léta jeho popularity vědecky ověřené. Do své kosmetické rutiny zařazujte retinol několikrát týdně po celý rok. Ze začátku může ovšem dráždit citlivou pleť, začněte s jeho aplikací večer každé 2-3 dny a nechte na něj pokožku zvyknout. Během prvních dvou týdnů se může objevit šupinatění nebo červená místa. Pokud ale vytrváte i citlivá pokožka si na retinol zvykne. Retinol však nikdy nekombinujte s vitamínem C, mohli byste pokožku nadměrně podráždit.

 

 

  • Vitamín C

Vitamín C je multifunkční hrdina v boji proti stárnutí. Vitamín C totiž rozjasňuje pleť, blokuje poškození způsobené UV zářením, zvyšuje produkci melaninu a posiluje tak přirozenou ochranu proti UV záření a navíc zvyšuje produkci kolagenu a elastinu. Vitamín C tak zabraňuje stárnutí dvěma způsoby bojuje proti ztenčování pokožky i ztrátě elasticity. Můžete ho používat každý den ráno i večer, ale rozhodně ho nezapomeňte vždy doplnit o krém s SPF.

 

 

  • Niacimide (Vitamín B3)

Niacimide neboli vitamín B3 působí podobně proti stárnutí jako vitamín C, díky tomu, že je silný antioxidant.  Vitamín B3 bojuje proti vráskám a stárnutí, prokazatelně redukuje pigmentové skvrny a rozjasňuje pleť, ale je také účinný v boji proti akné. Je ideální i pro citlivou pleť, protože předchází začervenání a šupinatění pokožky. Navíc se dá kombinovat s čímkoliv.

 

 

  • Kyselina hyaluronová

Kyselina Hyaluronová je dalším významným bojovníkem v boji proti stárnutí, protože efektivně hydratuje pokožku, která dlouhodobou dehydratací rychleji stárne. Kyselina hyaluronová pleť také okamžitě vypíná a je vhodná pro všechny typy pleti. Může se navíc kombinovat s jakoukoliv další ingrediencí, nezvyšuje citlivost na sluneční záření a můžete ji tak používat pro posílení hydratace ráno i večer. Nezapomeňte se ale hydratovat i zevnitř. Abychom vám to ještě zjednodušili,  k nákupu produktů Novexpert od nás nyní dostanete láhev z recyklovaného plastu zdarma.

 

  • Krém s SPF ochranným faktorem

Proč a jak správně používat krémy s SPF jsme věnovali celý článek. Opakování je ale matka moudrosti. Sluneční záření totiž urychluje stárnutí po celý rok a nejjednodušší způsob, jak okamžitě a efektivně zpomalit stárnutí, je denní používání krému s vysoce účinným minerálním SPF.

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.