Oslavte s námi naše 1. výročí! Jako dárek od nás získáte dopravu zdarma s kodem "happybirthdaynaqed"
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
Nádech, výdech. Co vědět, než propadnete aromaterapii

Nádech, výdech. Co vědět, než propadnete aromaterapii

Kolikrát jste zacítili něco voňavého, zhluboka se nadechli a najednou vám bylo dobře? Aromaterapie má magické schopnosti.

Je vyzkoušené, že dokáže uvolnit mysl i svaly, bojovat proti nachlazení i rýmě, zlepšit váš spánek, zmírnit úzkost a stres nebo vyvolat ty nejhezčí vzpomínky, kdykoli si zamanete. Zkrátka vykouzlit pohodu a celkově pomoci vašemu zdraví i životní rovnováze.

Hlavním nástrojem, jak zmíněných výsledků dosáhnout, je vdechování koncentrovaných éterických olejů.Vůní okolo sebe potkáváme všichni mnoho každý den, právě pro zdraví neškodlivý účinek je ale potřeba vědět o základním rozdělení olej, vědět po jakém sáhnout, a umět se vyznat v jejich kvalitě.Na co si dát pozor?

Fakta a mýty o esenciálních olejích
1/

Začneme od začátku. Co vlastně esenciální olej je? Jedná se o silný koncentrát vyrobený destilací nebo mechanickým lisováním z rostlin – z jejich květů, listů, kůry plodů a podobně – který se pak používá v parfémech, kosmetických produktech a při aromaterapii.

2/

To nejlepší v oleji zůstane, když je lisovaný za studena. Tepelnou úpravou, tzv. chemickou rafinací, totiž přichází o to nejlepší, co v něm je.

3/

Tím se dostáváme k jádru a hlavnímu hříchu, kterého se při výběru vhodné vůně stále velké množství lidí dopouští: Éterický olej není to samé jako vonný olej, který hlavně v žádném případě nepatří na tělo! Ačkoli se tak v mnoha případech na pultech obchodů tváří, základním rozdílem je složení – éterický olej je přírodní, vonný olej syntetický. Vyhněte se i názvům aroma, esence nebo vonná kompozice. Nic z toho není éterický olej a nesmí se vaší kůži přiblížit.

4/

Jak neudělat chybu a koupit si kvalitní a čistý esenciální olej? V případě toho opravdového na lahvičce bude přímo na etiketě napsané kouzelné slovíčko „esenciální“ nebo „éterický“ a za označením INCI nebude chybět latinský název rostliny, ze které pochází. Čisté esenciální oleje jsou totiž pouze jednosložkové. Nic dalšího by tam tedy nemělo stát! Kvalitu původu rostlin může zaručit získaný certifikát, například uznávaný ECOCERT, kterým se pyšní i značka NUXE Bio, Sappho, Ruhaku nebo WA:IT.

5/

Čistý esenciální olej navíc není mastný. Neobsahuje tukovou složku a proto si ho laicky můžete otestovat doma, na čtvrtce papíru – neměl by se udělat mastný flíček, pouze průsvitný. Pokud nám éterický olej udělá flek někde jinde, měl by se vypařit a nezanechat po sobě ani stopu.

 

Teď už znáte pětici základů, na co si dát pozor než začnete s éterickými oleji, a přišla ta pravá chvíle na aromaterapeutický rituál. Dopřejte si chvilku pro sebe a naplánujte si meditativní odpočinek kdykoli během dne. Jak? S některým z vašich voňavých clean hrdinů! Hit, který si okamžitě zamiloval celý tým NAQED je nová a jedinečná značka WA:IT. Má špetku z Itálie i Japonska, vzývá zen a péči o vlastního ducha i v dnešním zrychleném světě, a přináší 100% přírodní parfémy z esenciálních olejů.

Clean hrdinové, se kterými se vám budete zlehka dýchat

Jste naqed?

ZŮSTAŇTE S NÁMI A NIC VÁM NEUNIKNE
K PRVNÍ OBJEDNÁVCE NAVÍC ZÍSKÁTE DOPRAVU ZDARMA.